Sağlık Tesisleri

Prota, sürdürülebilir tasarım özellikleri ile yüksek kaliteli sağlık tesisleri tasarlar.

Prota küçük ve nispeten basit tıbbi kliniklerden büyük ve karmaşık eğitim ve araştırma hastanelerine kadar geniş bir yelpazede mühendislik hizmetleri vermektedir. Müşterilerimize, onların hedeflerine daha ekonomik, yüksek kalitede ve zamanında ulaşmasını sağlayan planlama, tasarım ve inşaat yönetimi hizmetleri sunmaktayız.

Prota hızla gelişen sağlık tesisleri için yenilikçi, hayatı kolaylaştıran ve esnek ortamlar oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Yüksek performanslı tesisler sunmak için, nitelikli personelimiz mimari, yapısal, mekanik, elektrik ve diğer disiplinlerde uzmanlıklarını sunmaktadır.

Bina tasarımının ötesine geçerek, sürdürülebilir yüksek performanslı sağlık tesisleri oluşturmak için çalışıyoruz. Sürdürülebilir tasarım özelliklerini doğal aydınlatma, enerji ve su tasarrufu, toksik malzemeler ve yüzeyleri gibi alanları içeren sağlık tesisi tasarımına dahil ediyoruz.

Taban-izolasyon sistemi ile başarılı performans

Uzmanlık alanımız sağlık tesis tasarımı ve inşaat yönetimi hizmetleri ile sınırlı olmayıp taban-izolasyon istemine sahip hastane tasarımında da ciddi bir üne sahiptir. Deprem mühendisliği alanındaki derin bilgimiz ile yapısal mühendislik becerilerimiz sayesinde depreme dayanıklı sağlık tesisleri yapabiliyoruz. Türkiye'nin taban izolasyon sistemi kullanılarak tasarlanmış en büyük ve en kapsamlı hastanesi olan Erzurum Sağlık Kampüsü Prota tarafından tasarlanmıştır .

Taban-izolasyon tasarımı hem yeni yapısal tasarımlara hem de deprem güçlendirme çalışmalarında uygulanabilir. Örneğin, İstanbul'da bulunan Marmara Başıbüyük Eğitim ve Araştırma Hastanesi deprem güçlendirme çalışmaları taban izolasyon sistemi kullanılarak Prota tarafından yapılmıştır.