Tarihçe

1

Prota 1984

2

Prota - Ankara Merkez (2007'den itibaren)

1985 yılında kurulan ve hayatına mimari ve yapısal tasarım ile başlayan Prota, firma'nın büyümesiyle birlikte yüksek yapılar, endüstriyel tesisler, tarihsel yapılar, rezidanslar, idari binalar, hastaneler ve alışveriş merkezlerinin tasarımları gibi geniş yelpazede uzmanlaşmıştır. 

Prota günümüzde sadece tasarım değil ulaşım mühendisliği, deprem mühendisliği, proje yönetimi, kontrollük ve teknik müşavirlik hizmetleri veren, konusunda uzman farklı disiplinlerden mühendisler, mimarlar, planlamacılar ve teknikerlerden oluşan profesyonel  bir mühendislik ve müşavirlik firması haline gelmiştir. 

Mühendisimizden teknikerimize her biri konusunda uzman ekibimiz, aynı zamanda ülkemizin önde gelen üniversiteleri ve danışmanları ile birlikte çalışarak şimdiye kadar birçok önemli projelere imza atmış ve bugüne kadar 20’den fazla ülkede 30 Milyon m²’den fazla inşaat alanına sahip yapıyı başarı ile tasarlamışlardır.

Bugün ülkemizin lider mühendislik ve müşavirlik şirketlerinden biri olan Prota; 35 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesini, yenilikçi, çağdaş ve teknolojik tasarım çözümleri ile harmanlayarak müşterilerine kaliteli hizmet sunmayı hedeflemiştir.